Despre noi

Suntem un grup de prieteni a căror misiune este promovarea valorilor şi obiectivelor turistice ale României precum şi a principiilor esenţiale de educaţie civică şi responsabilitate socială. Ne place foarte mult să lucrăm cu copiii şi tinerii pe care dorim să-i ajutăm să îşi (re)descopere ţara, tradiţiile şi obiceiurile ei. Scopul nostru este ca ei să se imbogăţească sufleteşte şi să se bucure de minunea de a explora şi de a învăţa prin contactul direct cu locurile şi oamenii din jurul lor.

Activitati recente

"Traieste Germana"

Poate fi germana distractivă? Da, chiar poate fi! Prin cursurile noastre bazate pe joacă, interacțiune și comunicare. Cei mici vor învăța cu plăcere prin metode noi și distractive cum să ... More

Asociatia Explore